kto som

Volám sa Erik a som jeden obyčajný redaktor v jednom slovenskom vydavateľstve. Ak viete používať Google, tak si veľmi rýchlo zistíte v ktorom :) Narodil som sa už vcelku dávno na druhom konci republiky. Akosi trápne a klišoidne ma to vždy ťahalo ku knihám, až som s nimi skončil aj vo svojom dayjobe.

Začal som o nich písať, lebo o nich potrebujem s niekým pokecať. A tak som tu a píšem o knihách, ktoré som prečítal, ktoré sa mi páčili a nepáčili. Nepíšem o obsahoch kníh, lebo podobných stránok a “recenzií” je mnoho. Píšem o pocitoch, ktoré vo mne knihy vzbudili, k čomu novému ma doviedli, a čo nové vo mne objavili. Lebo si myslím, že práve preto by sme sa mali o knihách baviť – každý sme niečím iný, a každému ten istý text ponúkne niečo iné.

Pravidelne budem písať aj o strastiach a radostiach redaktorského života, lebo tento svet je opradený mnohými legendami a už je načase, aby sme ho demýtizovali, nemyslíte?

Všetky texty, ktoré tu publikujem sú moje osobné a takisto aj všetky moje názory. V žiadnom prípade sa nejedná o názory vydavateľstva. Som človek, ktorý si v knižnom svete čo to prešiel – pohybujem sa v ňom už od roku 2004: najprv ako brigádnik, potom predavač, obchodný zástupca vydavateľstva až napokon ako editor-redaktor. Všetky tieto skúsenosti ma nejako ovplyvnili a vyformovali, a to vám tu predkladám medzi riadkami.

Snáď sa vám tu bude páčiť a bude vás aj čo-to zaujímať, aby ste sa mali kvôli čomu vracať späť.

Ďakujem vám za prečítanie!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s