Nový rok, nový job

Nový rok si pýta zmenu. A veď viete, ako si každý rok predsavzáte (toto je strašný tvar slova predsavzatie!), že zmeníte job, a budete lepšie jesť a podobne. Tak mne to teraz nečakane vyšlo. Takže už ma nehľadajte v #booklabe, ktorý som pred mnohými rokmi založil a dal mu tvár a vlastne ho viedol… od nového roka zarezávam pre svojho úhlavného nepriateľa (wait, toto platilo len do 31. decembra! :D ) pre najsuperskejšie slovenské CooBoo :) ;) :P

Nebude vás unúvať… á veď viete čo, po 7 rokoch editorovanie v booklabe a po viac než deviatich rokoch si proste aj myseľ pýta zmenu. Celé je to o tom a o ničom inom. Zmena prišla, ja som dostal nový vietor do plachiet, opäť sa mi roztočili kolieska pri mozgožrútovi, ktoré už zopár rokov hrdzaveli – a je to super pocit. Nový kolegovia sa ma síce boja, veď každý deň na nich vychrlím, čo by ešte bolo bývalo trebalo spravilo dorobilo kúpilo vydalo.

img_5770
workdesk

V novej práci sa mi páči a teší ma chodiť do nej (veď komu by sa aj nepáčilo prísť do roboty na 5 týždňov a potom sa odlifrovať na vytúženú dovolenku do austrálie na 17 dní?). Kolegovia sú super a zatiaľ ma všetko moje šialené nápady neukrižovali, takže ďalší plusový bod.

K mojim konkrétnym projektom asi až nabudúce, keď budú odklepnuté, zatiaľ z toho mála, čo som pochytil, že pripravuje Albatros Media Slovakia a slovenské CooBoo a za čo musíte ďakovať mojím novým kolegovcom.

Chystáme slovenské vydanie Milk and Honey. Jop, všetci poznajú anglické vydanie, a followujú rupi kaur na instagrame, česi hejtujú české vydanie. My na to ideme inak, lebo sme oslovili Mirku Ábelovú, aby rupi prebásnila. A v tom bude ten rozdiel, preložiť a prebásniť… to bude mať úplne iný nádych. Nepýtajte sa ma kedy bude kniha na svete, neviem :D Okrem toho kolegyňa Lucia pracuje ešte usilovne na slovenskom vydaní Flame in the Mist od Renee Ahdieh – možno ste o dnej čítali The Wrath and the Dawn, ktorý vyšiel v českom CooBoo ako Pomsta a Rozbřesk. Magda má zasa na stole Angie Thomas a jej The Hate U Give, na ktorý sme už v decembri vymysleli superský slovenský názov HNEV, ČO SI ZASIAL. Obálku máme tiež vlastnú… možno trochu prvoplánovú, ale na pultoch zaujme!

No a mne skončili na stole Strange the Dreamer, ktorému teraz usilovne hľadám prekľadateľa, a aj Three Dark Crowns, ktoré ale vyjdú už túto jar :)

Zatiaľ toľko odo mňa. Viac už čoskoro.

Erik

Advertisements

1 Comment

  1. K zmene gratulujem 🎉 Tvoja zmena odštartovala aj zmenu u viacerych blogerov 😂 (A to sme ju ani nečakali 😂) Flame in the Mist je ❤️👌 a dufam že aj všetky zvyšné knihy 😂 Uf Milk and honey…už teraz sa ľudia idu pretrhnúť-12 ročne deti a ich rodičia boli na pokraji infarktu, keď na Vianoce nemohli knihu zohnať. Na pokraji ešte väčšieho infarktu boli rodičia, ktorý si niečo z toho prečítali (Spoiler: ich deti tu knihu nedostali 😂) Takže odporúčam dať nejaké upozornenie 😂 Ale veľa šťastia v novej práci ! 😂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s