add yours: knižná edícia (apríl)

Jep, rozhodol som sa zapojiť a rovno aj dohnať zmeškané :) Takže tu je Juditina ADD YOURS: knižná edícia!

add yours blue

Aprílové otázky:

Autor, od ktorého by som si prečítala aj telefónny zoznam. 
Jednoznačne Garth Nix! Ak ste od neho ešte nič nečítali – vaša chyba! Ja mám od neho prečítaných 20 kníh: 4 knihy zo série Staré kráľovstvo, 7 kníh zo série Kľúče od kráľovstva, 6 kníh zo série Siedma veža, a standalony: Shade’s Children, A Confusion of Princes a One Beastly Beast. Ostáva mi ešte prečítať tetralógiu Troubletwisters, jeho prvotinu Ragwitch a nejaké poviedky. Škoda, že nepíše rýchlejšie a nevydáva častejšie, ale takto je to aspoň skutočný sviatok, keď si môžem prečítať jeho knihu.

garth nix all books

Autor, ktorého tak neznášam, až ho milujem.
Úprimne neznášam Paola Bacigalupiho! Prečo? Lebo má úplne šialenú a šibnutú fantáziu, a pri každej jeho knihe som na začiatku úplne, že pafff… a potom dôjdem do polky a furt sa nič nedeje! Prosím pichnite mu niekto injekciu, aby v sebe objavil brutálnu akciu!

Kniha, kvôli ktorej som jednu noc vôbec nespal.
Akože od strachu alebo preto, že som to musel ASAP dočítať? ASAP dočítať verzia sa mi páči viac, dlho som spomínal, lebo som musel loviť v pamäti. Ale je to D. J. MacHale, že ste o ňom nikto nepočuli? Ani ma to neprekvapuje. Je to taký zvláštny týpek, ktorý napísal úplne fenomenálne 10 dielnu sériu Pendragon, pričom prvý diel je najkratší a má 400 strán :) A ja som druhú polovicu druhého dielu, celý tretí diel a prvú polovicu štvrtého dielu prečítal za 48 hodín (popri robote!). Potom môj mozog vypol službu a ja som musel knihy odložiť, ale teším sa, keď sa rozhodnem celú sériu dočítať. Som práve presne v polovici.

obrazky1

Kniha, na ktorú sa odhodlávam už roky.
Brisingr a Inheritance – mal by som pre pokoj duše dočítať posledné dva diely Eragona (takmer som napísal Estragona :) ). Jednotku a dvojku som prečítal snáď aj 5-krát. Ale keď otvorím trojku, idem zomrieť od nudy… Asi to bude jedna z tých kníh, ktoré ma dokázali očariť ako tínedžera, no teraz, keď mi ťahá trochu vyššie je to už nuda.

Postava, ktorá mi zlomila srdce.
Sorry, ja si takéto veci nevšímam :)

Hrdina, ktorý ma zruinoval pre všetkých ostatných.
Howard Roark zo Zdroja. Lebo mi dokázal, že svet môže byť aj čiernobiely a nemusím sa pretvarovať, aby som dokázal dosiahnuť svoje ciele.

Hrdinka, ktorá ma sklamala.
Tá trúba z Piatej vlny, ani nejdem hľadať radšej ako sa volá!

Knižný pár, ktorý nie je pár ale mal by byť, pretože by mi to urobilo hroznú radosť!
Sorry, neriešim takéto veci :)

Za filmové spracovanie ktorej knihy by som dal svoju pravú obličku?
Hocičo od Nixa! Ten ťulpas si chce napísať sám scenár k filmovej Sabriel, a dokonca aj komiks si chce sám napísať… ojojój!

Otázka na telo: Môj najväčší knižný prehrešok: 
Pán prsteňov – nečítal knihu, nevidel film, nepočul rozhlasovú hru!

Advertisements

8 Comments

 1. Aj ja zvádzam podobný boj s Eragonom – prvý diel sa mi páčil až-až, ale keď som si robila re-reading, lebo vyšiel tretí diel a už som si to nepamätala, no… nakoniec som sa ani k tomu tretiemu dielu nedostala, lebo už ten prvý bol zrazu utrpenie! :D Ale pre pokoj duše by som chcela sériu dokončiť…

  Pána prsteňov som sa čítať snažila a vôbec ma to neobavilo, ale možno je to pri ňom naopak ako pri Eragonovi, možno som na Pána prsteňov nebola dostatočne netínedžerská. :D

  1. no ja som eragon a eldesta prečítal možno aj päťkrát… A keď vyšiel Brisingr, vôbec ma to netankovalo… som si povedal, že už počkam na Brisingra, ale odvtedy, nejako nedá sa… nedá…

   K prsteňovi – čítal som Silmarillion, to sa mi strašne páčilo! Hobit bol podľa mňa otrasný a preto váham s PP. Veľmi.

 2. Pri ” Tá trúba z Piatej vlny, ani nejdem hľadať radšej ako sa volá! ” som sa začala strašne rehliť
  s NIxom sphlasím a to mám vlastne prečítaných kníh len 5 :D shame on me

 3. K tomu Panovi prstenov ma nedostane ani par volov…precitala som asi 50 stran z prvej knihy a dost! Uznavam talent autora ale nic are mna. Neuveritelnea to uspavalo, a Ku filmom nemam o nic lepsi vztah.
  S Eragonom som tak pol na pol…prve v pohode…zvysok som sa premahala. Filmova adaptacia sa mi pacila viac ako kniha, co sa mi doteraz nestalo.
  Ale na toho Nixa som sa dala navnadit a zhanam knihy…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s